Європа почала отримувати газ з Азербайджану в обхід Росії

З Азербайджану в обхід Росії почав надходити комерційний газ на територію Італії через новий газопровід Трансадріатичний потік (ТАР), який нещодавно ввели в експлуатацію.

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на DW.

Новий газопровід Трансадріатичний потік почав роботу вже 15 листопада. Так званий Південний газовий коридор йде в обхід Росії з Азербайджану транзитом через Грузію і територію Туреччини. Далі газопровід йде територіями Греції, Албанії та через Адріатичне море до Італії.

Йдеться про те, що постачання газу новим газопроводом ТАР серйозно вдарить по позиціях “Газпрому” в Італії – це найбільша після Німеччини країна ЄС для російського монополіста зі збуту російського газу. У зв’язку з цим “Газпром” може втратити близько 30% свого експорту до Італії.

До прикладу, якщо минулого року Італія закупила у “Газпрому” 22,1 мільярдів кубометрів природного газу, то вже у 2021 році вона може отримати 7-8 мільярдів кубів газу вже з Баку через Трансадріатичний потік. За прогнозами експертів, “Газпром” в таких умовах може втратити до 30% експортної виручки. “У 2019 році Італія купила у “Газпрому” 22,1 млрд кубометрів, але вже наступного року ця країна може отримати по Південному газовому коридору близько 7-8 млрд азербайджанського газу (інші 2-3 млрд поділять між собою Греція, Албанія і Болгарія)”, – зазначає видання.

Також прогнозується, що у зв’язку з коронавірусною кризою Італія ймовірно знизить обсяги закупівлі газу. Тоді як “Газпрому” у зв’язку з кризовими обставинами і запуском ТАР навряд чи слід розраховувати на зростання італійського попиту на газ і підвищення ціни на паливо.