Вулкани, які несуть загрозу в 2018 році

Виверження вулкана Агунг на острові Балі викликало всесвітній інтерес ЗМІ, хоча виверження в Індонезії не в новинку. З 139 активних вулканів країни 18 зараз присвоєно підвищений рівень тривоги. Це говорить про збільшення сейсмічної активності, деформації землі або газові викиди.

На всій планеті в будь-який тиждень 2017 року вивергалося від 14 до 27 вулканів.

Найбільше вулканічної активності спостерігалося на Тихоокеанському вогняному кільці, області навколо Тихого океану, де зустрічаються кілька тектонічних плит, стаючи причиною землетрусів і ланцюгів вулканів зони субдукції.

Також виверження відбуваються на вулканах у внутрішній частині континенту, наприклад, Ол-Доіньо-Ленгаї в Танзанії, або на океанічних островах, наприклад, на Гаваях.

Багато вулканів приховані на морському дні. Найактивніші підводні вулкани розташовані на острівному ланцюгу Тонга-Кермадек на південно-заході Тихого океану.

Виверження, відомі в сучасній історії, не йдуть ні в яке порівняння з найбільшими в історії Землі. Тим не менш, часті невеликі та помірні вибухи являють постійну вулканічну загрозу. По всьому світу сьогодні близько 800 млн осіб живуть в радіусі 100 км, а 29 млн в радіусі 10 км від активних вулканів.

Вулканічна загроза найбільш висока в Індонезії, за нею йдуть Філіппіни, Японія, Мексика і Ефіопія. Отже, за якими вулканами варто пильно стежити в 2018 році?

Кірісіма, Японія

Один з найменш відомих, але найактивніших вулканів Японії, Кірісіма, — група з кількох вулканічних конусів, виверження яких фіксуються з 742 року. Виверження на одному з конусів Сіммое в 2011 році було найбільшим на Кірісімі більш ніж за 50 років. Сіммое вибухнув вперше за 6 років у жовтні, викинувши білі струмені диму на 200 км над кратером. Зараз рівень тривоги на вулкані залишається підвищеним.

Мерапі, Індонезія

Мерапі — один з найбільш небезпечних вулканів в Індонезії через його часті виверження і щільно населені схили. Найсмертоноснішим в XXI столітті стало виверження Мерапі в 2010 році. Тоді загинуло майже 400 осіб.

Ерайвайекюдль, Ісландія

Цей покритий снігом вулкан вибухав двічі з початку заселення Ісландії, включаючи найбільше експлозійне виверження в країні в 1362 році і інше в 1727-1728 рр. В обох випадках за виверженнями йшли величезні і смертельні повені, коли з підлідних озер спрямовувалася тала вода.

Зараз Ерайвайекюдль, здається, прокидається. Невелике сейсмічне тремтіння всередині вулкана фіксується з серпня 2017 року. У листопаді з’явився провал всередині основного кратера — цей феномен зазвичай стає наслідком танення льоду під поверхнею через накопичення тепла.

Попокатепетль, Мексика

«Димляча гора» знаходиться в 70 км на південний схід від Мехіко і це найактивніший вулкан країни. Вулкан зараз вивергається — і робить так безупинно з 2005 року. На Попокатепетлі зростає лавовий купол, лунають вибухи, струмені попілу вириваються на висоту кілька кілометрів і йдуть слабкі попелопади.

Вільярріка, Чилі

Покритий снігом вулкан Вільярріка — один з кількох вулканів по всьому світу, у якого є активне лавове озеро. Поступове збільшення сейсмічної активності і активності лавового озера, яке виробляє фонтани лави висотою до 150 метрів, були задокументовані з середини листопада 2017 року.

Кілауеа, США

Вулкан Кілауеа на Великому острові на Гаваях випльовує базальтову лаву безперервно 35 років, і немає причини очікувати, що виверження скоро закінчиться. Вулкан продовжує вивергатися і з кратера ллється лава, яка періодично потрапляє в океан.

Йеллоустоун, США

Цей вулкан виявляв аномальну сейсмічну активність в минулому році, але передбачити, як він поведе себе в нинішньому ніхто з учених не береться. Це вулкан — лотерея. Терміни чергового виверження вже прийшли, але чи буде воно невідомо.

http://cikavosti.com/vylkani-zagrozlivi-svity-y-2018-roci/