Влада знайшла “крайніх”

Державне бюро розслідувань (ДБР) направило до суду обвинувальний акт стосовно двох колишніх прикордонників у справі щодо незаконного затримання екс-голови Одеської облдержадміністрації Міхеїла Саакашвілі у 2018 році.

Про це повідомляє прес-служба ДБР.

Направлено до суду обвинувальний акт відносно двох колишніх посадових осіб Державної прикордонної служби України, а саме директора Департаменту оперативної діяльності Адміністрації Держприкордонслужби та начальника Центру виконання спеціальних завдань Державної прикордонної служби України. Вони обвинувачуються у перевищенні службових повноважень працівником правоохоронного органу (ч. 2 ст. 365 Кримінального кодексу України)»

Державне бюро розслідувань

Слідство встановило, що у 2018 році екс-посадовці були причетні до організації та здійснення незаконного затримання Міхеїла Саакашвілі, позбавлення його права на вільне пересування та примусового доставлення до місця здійснення передавання (реадмісії) до Польщі.

У разі доведення вини обвинуваченим загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Щодо інших високопосадовців органів держвлади, причетних до вчинення цього кримінального правопорушення, досудове розслідування триває.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі Головного слідчого управління ДБР, процесуальне керівництво – прокурори Офісу генпрокурора.

Нагадаємо, Міхеїл Саакашвілі набув українського громадянства у 2015 році. Тоді він був призначений на посаду голови Одеської облдержадміністрації. Восени 2016 року пішов у відставку, а 26 липня 2017 року президент Петро Порошенко позбавив Саакашвілі українського громадянства.

Джерело: https://ua.news/ua/dvum-pogranychnykam-grozyt-dlytelnyj-srok-za-zaderzhanye-saakashvyly-v-2018-godu/