Верховний суд заблокував закриття справи «монстра» на Подолі

Верховний суд України за поданням КМДА та Київради зупинив дію постанови Північного апеляційного госпсуду про закриття провадження у справі будівлі на вулиці Нижній Вал, 27-29 у Києві, відому як «Монстр на Подолі».

«Рішення апеляційного господарського суду щодо закриття провадження у справі “Монстра на Подолі” зупинено за поданням Київської міської державної адміністрації та Київради у Верховному Суді. Боротьба за знесення «зайвих поверхів» триває!», – заявив радник міського голови Києва Володимир Бондаренко.

Верховний суд також призначив на 7 квітня 15.30 у Касаційному госпсуді розгляд справи про відкриття провадження за касаційною скаргою Київради на постанову.

Нагадаємо, Київрада з 2014 року судиться проти ТОВ «Пателі Лізинг» щодо знесення незаконно надбудованих поверхів у будинку на розі Нижнього Валу та вулиці Костянтинівської.

У 2017 році Апеляційний суд Києва став на бік Київради і не дозволив забудовнику узаконити права власності на окремі квартири в «будинку-монстрі» на Подолі.

Експерти Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНДІСЕ) вимагають знизити поверховість будівлі до чотирьох поверхів. Забудовник перевищив допустиму на Подолі висотність, довівши висоту будівлі до 42 метрів.

У травні 2019 року Шостий апеляційний адміністративний суд скасував рішення Державної архітектурно-будівельної інспекції, яке забороняло продовження будівництва «Монстра». У листопаді Господарський суд дозволив демонтувати чотири поверхи «монстра» на Подолі   коштом забудовника та у повному обсязі задовольнив позовні вимоги Київради.

Джерело: https://ua.news/ua/verhovnyj-sud-zablokyroval-zakrytye-dela-monstra-na-podole/