Вчені розповіли, яким на смак було вино в Стародавньому Римі

Яким на смак було вино в Стародавньому Римі: нічого подібного вже не виробляють.

Стародавні римляни прославилися на весь світ своєю любов’ю до вина, але яким був на смак цей напій у римську епоху? Нове дослідження вчених із Гентського університету відповіло на це запитання, проаналізувавши римські долії — величезні глиняні глечики для виноробства, інформує ФОКУС.

Аналіз показав, що римське вино мало “злегка пряний” смак, у якому переважав аромат підсмаженого хліба і волоських горіхів. Також вино в римську епоху викликало “відчуття сухості” в роті, що могло цінуватися серед римських гурманів, пише DailyMail.

Інші дослідження підтвердили, що римляни ферментували, зберігали та витримували вино в доліях. Але досі було мало інформації про смак і запах такого вина. “Поки що жодне дослідження не вивчало роль цих глиняних посудин у римському виноробстві, а також їхній вплив на колір, смак і запах стародавнього вина”, — каже автор дослідження Дімітрі Ван Лімберген.

У межах дослідження вчені порівняли римську долію з подібними посудинами для вина, що мають назву квеврі й досі використовуються в Грузії. Результати роботи засвідчили, що на вино римлян впливали кілька чинників, серед яких форма посудин, матеріал та умови їхнього зберігання.

Джерело: “Економічні новини”