Угорщина продовжує нахабніти

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що Угорщина продовжить блокувати засідання Ради Україна-НАТО, поки Київ не відновить права національних меншин.

Про це пише hungarytoday.hu.

За його словами, Рада Україна-НАТО буде заблокована до тих пір, поки не буде змінена політика Києва щодо національних меншин. Він також зазначив, що позиція Угорщини на світовій арені зображується як близька до Росії, що є “абсурдом”.

Сійярто зазначив, що з боку може здатися, що доля 150 000 етнічних угорців в Україні для Будапешта менш важлива, ніж геополітичні міркування.

“Але для нас ця меншина важливіша за будь-яке геополітичне питання”, – підкреслив міністр.

Раніше “Прямий” повідомляв, що парламент Угорщини направив Державній Думі Російської Федерації звернення з проханням об’єднати зусилля щодо “захист прав мовних меншин” в Україні.

Нагадаємо, послу Угорщини в Україні Іштвану Ійдярто вручили ноту протесту через його висловлювання щодо автономії угорської національної меншини в Україні та блокування угорською стороною діяльності Комісії Україна-НАТО.

Народний депутат фракції “Європейська Солідарність” Іванна Климпуш-Цинцадзе повідомила, що завдяки лазівці у тексті спільної декларації комісії Україна-НАТО Угорщина має можливість шантажувати Україну, а також країни НАТО щодо євроатлантичної інтеграції України.

Джерело: https://prm.ua/ugorshhina-prodovzhit-blokuvati-zasidannya-ukrayina-nato/