У Києві відсвяткували День Незалежності Білорусі, який скасував Лукашенко

У київському парку імені Тараса Шевченка біля пам‘ятника Кобзарю відбувся концерт з нагоди Дня Незалежності Білорусі.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, у заході взяли участь кілька сотень учасників, які тримали в руках стяги України та Білорусі.

Біля пам‘ятника Тарасу Шевченку організатори концерту розгорнули банер із зображенням прапору Білорусі та написом: “27 ліпеня Дзень Незалежнасці”.

“Сьогодні справжній День Незалежності Білорусі, який був незаконно скасований бандою, що сьогодні керує Білоруссю. Однак білоруський народ у будь-яких умовах намагалися це свято відзначати. Сьогодні ми користуємося гостинністю України і маємо гідно відсвяткувати справжній День Незалежності Білорусі разом із нашими українськими побратимами”, – сказала ведуча заходу Олена Толстая.

Після цього прозвучав національний гімн Білорусі та національний гімн України, потім відбулося покладання квітів до пам‘ятника Тарасу Шевченку.

Учасники заходу утворили навколо банеру із зображення прапору Білорусі півколо. Вони співали пісні і час від час вигукували гасла: “Жыве Беларусь – Жыве вечно”, “Слава Україні – Героям Слава”.

За правопорядком на концерті стежали кілька правоохоронців.

Як повідомлялося, національне свято День Незалежності Білорусі, присвячене ухваленню Декларації про державний суверенітет Білорусі 27 липня 1990 року. Свято було незаконно скасовано Олександром Лукашенком у 1996 році.