У Києві встановили першу лавку на сонячних батареях

В рамках проекту «Іменні інвестиції» на Хрещатику встановили лавку на сонячній батареї, повідомив на своїй сторінці директор КП «Київський центр розвитку міського середовища» Денис Півнєв.

1

Лавка виготовлена з металу та масиву карпатського дуба-сухостоя, тобто в результаті виробництва жодне живе дерево не постраждало. Лавка оснащена USB-портами, що дозволяють заряджати декілька гаджетів одночасно, а також з доступом до безкоштовного Wi-Fi. Розміщена на ній сонячна батарея захищена антивандальним склом, що дозволить попередити випадкове чи навмисне пошкодження батареї, пише сторінка «Київські парки». 

2_1

Потужність батареї – 40Вт, вона захищена гартованим склом товщиною 4 мм, в літню, ясну погоду може видати до 200 Вт енергії на годину. Сонячна батарея складається з кремнієвих монокристалічних фотоперетворювачів з ККД близько 18,5%. Вбудований акумулятор дозволяє накопичувати заряд і забезпечувати енергією навіть в темний час доби. За добу можливо повністю зарядити від 20 до 30 смартфонів, в той час використання сонячної енергії скоротить викиди вуглекислого газу в атмосферу (близько 60 кг вуглекислого газу).

Фото: «Київські парки»Меценатом проекту стала страхова компанія «ВУСО». Також «Київські парки» повідомляють, що долучитися до програми «Іменні інвестиції» може кожен охочий, виділивши 15 000 грн на виготовлення вискотехнологічної лави та обравши місце встановлення.

Джерело: Xмарочос

Trackbacks and pingbacks

Leave a Reply