Те, що сталося в Криму, унікальна екологічна ситуація — еколог

Нинішній шторм в окупованому Криму найсильніший за всю історію спостережень. Еколог Євген Хлобистов заявив, що те, що сталося в Криму, унікальна екологічна ситуація.

Про це він розповів в коментарі Суспільному Крим.

“В Ялті був взагалі унікальний шторм, який зруйнував набережну та частину будівель. Збитків принесла стихія й унікальним заповідним територіям, кримським паркам і тим унікальним насадженням ендемічним”, — наголосив Хлобистов.

Також еколог наголосив, що незважаючи на те, що Кача — маленька річка, вона вийшла з берегів і спричинила в Євпаторії великі проблеми.

Євген Хлобистов також прокоментував затоплення найбільшої зали севастопольського акваріуму.

“Колекція там була досить унікальна в музеї-акваріумі. Що саме загинуло я не знаю, бо перед нашою розмовою я продивився дані Севастопольської влади і ЗМІ, вони не кажуть, що конкретно сталося. Вони кажуть про величезну кількість води, яка поступала в акваріум, більше трьох кубів за хвилину, це величезна кількість і вони не могли впоратися з відкачуванням. Так що, звісно, це трагедія Це біда для дельфінів, тому що якщо змило дельфінарій, ми не знаємо куди вони потрапили. В умовах шторму, вони більш за все загинули. Я не думаю, що вони змогли вибратись у відкрите море в таких умовах”, — підсумував еколог.

Нагадаємо, у Криму внаслідок сильного шторму без світла залишилося майже пів мільйона людей. На півострові перекрито половину автомобільних доріг. Затоплено набережні, повалено сотні дерев, зриває дахи із будівель, фіксуються постійно аварії на електромережах та газопроводах. Також відомо, що є один загиблий та 4 постраждалих. У Криму цієї ночі ураганний вітер сягав 144 км/год.