Синоптики прогнозують аномальне літо в Україні

В Україні літо 2021 року може виявитися аномальним через вплив Ла-Ніньї – кліматичного явища, що регулярно виникає в тропічних широтах південної частини Тихого океану.

Про це заявила вчений-кліматолог, науковий співробітник Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух, повідомляє “Сегодня”.

За її словами, Ла-Нінья підсилює циклонічну діяльність не тільки в Тихому океані, а й в Атлантиці.

“Це означає, що циклони, які неминуче будуть проходити з заходу і південного заходу через територію України, виявляться більш потужними, ніж у минулому році. А циклони, як відомо, несуть опади – дощі, град – і нерідко супроводжуються бурями і грозами”, – зазначила Балабух.

У свою чергу, народний синоптик Леонід Горбан заявив, що в червні в Україні буде багато дощів, встановиться спекотна погода. Пік спеки припаде на середину липня. Перша половина серпня буде спекотна, посушлива, у другій половині очікується послаблення спеки, невеликі дощі, до кінця місяця похолодання.

“У вересні побачимо ще 10 днів літа, з другої декади почнуться дощі і похолодає. На початку третьої декади можливі 2-3 дні бабиного літа. Холодний, але сухий жовтень порадує тривалим бабиним літом у середині місяця і засмутить під кінець сильними дощами і нічними морозами. Холод продовжиться і в листопаді, очікуються дощі і ранній сніг”, – підсумував він.

Джерело: “Апостроф”