SpaceX побудує найсучасніший у світі завод з виробництва ракетних двигунів

Голова компанії Ілон Маск каже, що SpaceX планує побудувати «найсучасніший у світі завод з виробництва ракетних двигунів» в Центральному Техасі, щоб задовольнити зростаючі потреби Starship і Super Heavy.

Якщо все піде за планом, цей об’єкт також може стати найпотужнішим з коли-небудь побудованих ракетних заводів, виробляючи щорічно сотні двигунів Raptor для оснащення величезного міжпланетного флоту зорельотів і наземних надважких прискорювачів, які відправлять їх у шлях на навколоземну орбіту, на Місяць, Марс і далі.

Маск оголосив про плани зі створення спеціального заводу з виробництва двигунів Raptor 10 липня – незабаром після демонстрації вражаючої групи з не менше десяти двигунів Raptor, встановлених у виробничому наметі на заводі SpaceX в Бока-Чіка Starship. Всього за три дні після цієї фотографії SpaceX встановила три двигуни Raptor на першому працюючому прототипі надважкого прискорювача.

Днем пізніше Маск повідомив, що SpaceX, нарешті, зупинилася на важливому аспекті конструкції Super Heavy, визначивши, що діючі прискорювачі Starship в кінцевому підсумку будуть оснащені 33 більш-менш ідентичними двигунами Raptor. Це означає, що кожному двоступеневому транспортному засобу Starship потрібно від 39 до 42 двигунів Raptor.

Компанія представить модернізований двигун Raptor 2 в недалекому майбутньому, збільшивши максимальну тягу до 230 тонн. Таким чином, за винятком видалення декількох структурних компонентів, необхідних для кріплення двигуна на 20 бустерних Raptors, всі двигуни на Starship – за винятком 3-6 вакуумних варіантів – будуть ідентичні.

За словами Маска, новий ультрасучасний завод SpaceX, розташований на території великого заводу з розробки і випробування ракет в Макгрегорі, штат Техас, в кінцевому підсумку вироблятиме від 800 до 1000 двигунів Raptor 2 на рік. Виробництво Raptor Vacuum залишиться в штаб-квартирі SpaceX в Хоторні, Каліфорнія, поряд з роботою над загадковими «новими експериментальними проектами».

Джерело: Root Nation