Посол України відповів на звинувачення Австрії щодо цензури

Посол України в Австрії Олександр Щерба запевнив МЗС Австрії, що справа журналіста Крістіана Вершютца, якому заборонили в’їзд до нашої країни, немає жодного стосунку до цензури чи проблем зі свободою слова.

Про це повідомляє Європейська правда.

“Я чітко заявив, що справа Вершютца жодним чином не стосується проблеми свободи слова“, – сказав Олександр Щерба.

У понеділок, 11 березня, він відвідав МЗС Австрії, куди його напередодні викликали. Посол розповів, що минулого тижня великі делегації відомих австрійських журналістів без проблем відвідали зону ООС. Хоча вони часто критикують Україну, проте дотримувались українського законодавства та безперешкодно займалися професійною діяльністю.

“Ці журналісти мають елементарну повагу до України та її законодавства. Інших вимог у нас нема. Пан Вершютц цих вимог не дотримувався, тож отримав покарання, дуже м’яке з точки зору тлумачення українського законодавства”, – наголосив посол.

Нагадаємо, що керівнику бюро австрійської телерадіокомпанії ORF Крістіанові Вершютцу СБУ заборонила в’їзд в Україну через загрозу, яку він становив для національної безпеки. У своїх матеріалах про Донбас журналіст часто використовував штампи прокремлівської пропаганди, поширюючи фейки російських ЗМІ.

https://uatv.ua/posol-ukrayiny-vidpoviv-na-zvynuvachennya-avstriyi-shhodo-tsenzury/