Поблизу ставки Гітлера на Вінничині відкопали чотириповерховий бункер

У Стрижавці під Вінницею столичні дослідники знайшли підземне приміщення на чотири поверхи на ставці Гітлера “Вервольф”. 9 вересня вони передали керівництву Вінницького обласного краєзнавчого музею звіт, в якому йдеться про знахідку.

Фахівці київського Інституту прикладних проблем екології, геофізики та геохімії уже другий рік досліджують ставку. Торік вони запідозрили, що поблизу майданчика для військової техніки, біля самого бункера Гітлера, можуть бути підземні приміщення. Тепер це остаточно підтвердилося.

У своєму звіті науковці знахідку називають “рукотворним підземним об’єктом”. Тобто те, що створили люди, а не природа. Верхній поверх “бункера” знаходиться на глибині близько 2,5 м під землею, а висота кожного поверху – 1,8 метра, з бетонними перекриттями завтовшки 50 см і більше. Два верхні поверхи заповнені газами (аргон і радон), два нижніх ще вимагають додаткових досліджень.

З цим офіційним звітом ще треба попрацювати, зустрітися з виконавцями. Я думаю, що робота продовжиться, але про якісь розкопки на сьогодні не йдеться. Будемо проводити отакі ж дослідження, з іншими методами будемо працювати без розкопок, бо ми не знаємо, що є на тих нижніх поверхах”, – повідомила директорка музею.

Джерело: https://vinnitsa.znaj.ua/260965-ce-mozhe-perepisati-istoriyu-bilya-stavki-gitlera-pid-vinniceyu-vervolf-rozkopali-noviy-bunker