Парламент неефективний через «тотальне розумове відставання»

Цей парламент є неефективним не тільки через те, що він знаходиться у стані стресу, мені здається, що він неефективний через ситуацію тотального розумового відставання.

Про це в ефірі програми ДокаZ з Олексієм Шевчуком на телеканалі ZIK заявила колишній член Венеціанської комісії (2007-2013 рр.) Марина Ставнійчук.

«Цей парламент є неефективним не тільки через те, що він знаходиться у стані стресу, мені здається, що він неефективний через ситуацію тотального розумового відставання. Немає серйозних фахівців у парламенті. Немає тої критичної маси, яка би насправді змогла пролобіювати, підготувати і провести через парламент низку важливих політичних рішень, які вкрай потрібні Україні»,– наголосила гостя програми.

Марина Ставнійчук зазначила, що як молоді, так і досвідчені народні депутати часто бувають популістами.

«От візьміть нардепа Мустафу Найєма. Це класний реформатор української поліції. Тому, мовляв, обирайте нас наступного разу, бо ми – нові обличчя у парламенті. Але покажіть мені, будь-ласка, результати по тій реформі та в чому її реальна суть і позитив.

Візьмемо і тих народних депутатів, які вже мають великий досвід. Наприклад, Віктор Чумак. От я вчора була в Дніпровському районі, і люди стали обговорювати кандидатів, хто буде балотуватися у президенти. І люди говорять, що Чумак – телевізійний депутат, на окрузі вони його не бачать», – зауважила Ставнійчук.

Експерт додала, що є питання і щодо участі народних депутатів у законотворчій діяльності.

«У раді є і такі нардепи, які не внесли жодного законопроекту. Наприклад, щодо Надії Савченко, я проаналізувала те, що вона сказала – що їй перешкоджають у здійсненні депутатської діяльності. Я подивилася наслідки і результати її законотворчої роботи, я здивована. Один реальний законопроект, який став законом – «закон Савченко», який повипускав на свободу усіх рецидивістів», – заявила Марина Ставнійчук і додала: якщо ми справді хочемо реформувати країну, люди теж повинні усвідомити свою відповідальність за обраних нардепів.

https://zik.ua/news/2018/06/07/stavniychuk_parlament_neefektyvnyy_cherez_totalne_rozumove_vidstavannya_1341113