Не поїти окупантів: У Херсоні депутати вимагають від Зеленського офіційних заяв про воду для Криму

Депутати Херсонської міської ради ухвалили звернення до президента України Володимира Зеленського, в якому закликають раз і назавжди заперечити можливість будь-якого постачання Північно-Кримським каналом води в окупований Крим.

Про це повідомляє Depo.Херсон із посиланням на пресслужбу Херсонської міськради.

На сесії депутати ухвалили звернення до президента про недопущення поновлення водопостачання до окупованого Російською Федерацією Кримського півострова. У ньому, зокрема, йдеться, що подачу води до Криму в умовах його анексії, треба розглядати як державну зраду.

Депутати міськради просять надати повну і вичерпну інформацію щодо планів подачі води до Кримського півострова, а також підтвердити або спростувати інформацію про підготовку технічного забезпечення українськими державними органами поставок води до Криму.

До сесійної зали деякі херсонські депутати прийшли з плакатами: “Не можна поїти окупантів”. На початку сесії перед будівлею міськради відбувся пікет із тими ж вимогами.

Звернення щодо водопостачання в Крим херсонські депутати намагалися ухвалити на попередній сесії, у червні, але тоді це не вдалося. З нового звернення, за словами міського голови Херсона Володимира Миколаєнка, прибрали деякі суперечливі моменти.

Раніше секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що на засіданнях Ради національної безпеки й оборони питання можливих умов поставки води в анексований Крим не обговорюється.

Джерело: https://zp.depo.ua/ukr/zp/ne-poiti-okupantiv-u-khersoni-deputati-vimagayut-vid-zelenskogo-ofitsiynikh-zayav-pro-vodu-dlya-krimu-202007091186153