На виборах постійно виграє шлаковий складник української еліти, – професор Пархоменко

Після проголошення незалежності українська політична еліта сформувалася частково з інтелектуального та морального шлаку. Ця шлакова складова виграє вибори, але від цього вона не стає аристократією.

Про це в ефірі програми «HARD з Влащенко» на телеканалі ZIK розповів доктор філософських наук, професор, екс-завідувач кафедри культурології Київського національного університету культури і мистецтв КНУКІМ Тетяна Пархоменко.

Як повідомлялося, експерти Українського мовно-інформаційного фонду (УМІФ) НАН України провели логіко-лінгвістичну експертизу докторської дисертації Катерини Кириленко (дружини віце-прем’єра з гуманітарних питань В’ячеслава Кириленка).

Вони встановили, що принаймні 30% тексту роботи (142 фрагменти) скопійовано в інших авторів без посилання на джерела, а рівень її мовного та стилістичного оформлення не відповідає рівню робіт на здобуття наукового ступеня доктора наук.

«На жаль, історії з плагіатом будуть надалі продовжуватися. Є декілька причин. Певним чином драма України полягає в тому, що протягом століть, зважаючи на історію, в Україні не сформувалася своя аристократія. Не еліта, бо це різні речі. Ті, хто в нас керує країною, формально є елітою. Кириленко з жінкою, Гриневич, пан Яценюк і ще багато хто, але вони точно не є аристократією», – вважає пані Пархоменко.

На переконання гості програми, аристократія – це прошарок суспільства, який виховується, формується, загартовується протягом тривалого часу.

«В Україні так сталося, що будь-яка навіть спроба сформувати національну аристократію закінчувалась або асиміляцією її Польщею чи Російською імперією, або просто фізичним знищенням, якщо ми будемо брати ХІХ і ХХ століття», – розповіла науковець.

За словами пані Пархоменко, після здобуття незалежності українська еліта сформувалася з інтелектуального та морального шлаку.

«Коли виникає потреба державотворення? Наприклад, після проголошення незалежності ми вкрай потребували політичної еліти, бо це мають бути керманичі, за якими йде народ. Ця еліта сформувалася з частково порядних людей, але їх вже немає в живих, а частково – з інтелектуального та морального шлаку. Ця шлакова складова мігрує з виборів на вибори, виграє, приходить до влади, але від цього вона не стає аристократією. І ніколи не стане, бо формування аристократії має свої закономірності, яких Україна була позбавлена. Носіями понять «честь», «гідність» може бути лише певна частина населення, а не повністю суспільство. Їх формує та частина населення, яка складає інтелектуальну й моральну верхівку», – констатувала Тетяна Пархоменко.

https://zik.ua/news/2018/08/29/na_vyborah_postiyno_vygraie_shlakovyy_skladnyk_ukrainskoi_elity__profesor_1396209