Микола Томенко:Розслідування корупції у нинішній ЦВК має стати уроком для нового складу

Перш, ніж обговорювати новий склад ЦВК, необхідно розібратися з її нинішнім складом.

Цілком очевидно, що Президент і Верховна Рада майже 2 роки порушували Конституцію та законодавство, не замінивши членів ЦВК, у яких завершився строк повноважень. До того ж, за вірну службу (тепер вже режиму Порошенка) голова ЦВК М. Охендовський був нагороджений орденом, що засвідчує той факт,що нинішній склад ЦВК служив не українському народу і законності, а радше президентам – раніше Януковичу, а тепер – Порошенку.

 

Фото: Макс Требухов

Більше того, матеріали так званої «чорної каси» Партії регіонів, в яких йдеться про виплату лише у 2012 році голові ЦВК М. Охендовському більше1 мільйона доларів нібито на відрядження, потребують серйозного дослідження відповідними правоохоронними органами. До речі, цікаво, чи поділився Охендовський цими грошима з усіма членами ЦВК, чи лише з деякими?

Отож, без розслідування Національного антикорупційного бюро щодо наявності корупції у нинішньому складі ЦВК, не можемо говорити про адекватну роботу майбутнього складу ЦВК.

Усі майбутні члени ЦВК повинні розуміти, що будь-яке виконання вказівок влади, а тим більше за гроші, буде як не при теперішньому, так при майбутньому керівникові держави покаране.

На жаль, поки що важко уявити, наскільки ефективним буде наступний склад ЦВК, оскільки більшість оприлюднених прізвищ – це помічники Порошенка, Яценюка та їхніх друзів. Тому покладати великі надії на таке ЦВК, очевидно, не приходиться. Отож, доводиться говорити про потужний громадський контроль і спробу при голосуванні у ВР все-таки змінити нинішній склад ЦВК для того, щоб зберегти бодай відносну конкуренцію у складі ЦВК.

Джерело: http://blogs.lb.ua/mykola_tomenko/337212_rozsliduvannya_koruptsii_ninishniy.html?utm_source=local&utm_medium=cpm&utm_campaign=blog

Trackbacks and pingbacks

Leave a Reply