Кожне третє укриття в Києві перебуває в незадовільному стані

У Києві продовжують перевіряти укриття на випадок повітряної тривоги. Мер міста Віталій Кличко розповів 6 червня останні новини про оцінку стану місць, які мають захистити від небезпеки.

Деталі

Під час перевірки з’ясувалося, що 37% приміщень перебувають у незадовільному стані. При цьому, кожне з них зазначено як придатне для порятунку під час ракетного удару.

Ще 10% укриттів і зовсім закриті, тому потрапити в них жителі столиці не змогли б при всьому бажанні. Кличко стверджує, що деякими володіють приватні власники.

Більша частина з них – це приміщення, що перебувають у приватній власності чи оренді

Мер запропонував Верховній Раді запровадити законодавчо відповідальність за недопуск у безпечне місце, навіть якщо ним володіють приватні особи.

Тому, парламент має, нарешті, законодавчо встановити відповідальність, зокрема, й кримінальну для приватних балансоутримувачів. Комісія продовжує працювати в усіх районах столиці

Нагадаємо, скандал з укриттями спровокувала трагічна смерть жінки. Місцева мешканка прямувала до сховища, але не змогла потрапити всередину, тож загинула від ворожого снаряда.

Одразу після цього Президент Володимир Зеленський натякнув меру на відповідальність у вигляді “нокауту”, а той, своєю чергою, нагадав про колективну провину за те, що трапилося, оскільки на облаштування укриттів виділили понад 1 мільярд гривень.

Джерело: “МЕТА”