Глобальне потепління: екстремальна спека накриє найбільші мегаполіси світу

Кліматологи з Університету в Мельбурні (Австралія) розробили два сценарії потепління на Землі і передбачили, що швидке збільшення глобальної середньої температури призведе до екстремальної жари в багатьох регіонах планети.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА посилаючись на видання Science Alert.

У першому сценарії відбуваються інтенсивні викиди і швидке зростання середньої температури, в другому зміни протікають повільніше. В обох сценаріях середня температура зростає на 1,5-2 градуси Цельсія. У першому сценарії наслідки будуть катастрофічними, оскільки в багатьох регіонах Землі середні температури можуть вирости набагато більше, ніж на 1,5-2 градуси.

У швидкому сценарії близько 600 мільйонів чоловік будуть жити в районах, де влітку буде спекотніше як мінімум на 0,5 градуса Цельсія. У повільному сценарії потепління торкнеться 20 мільйонів чоловік. Якщо викиди парникових газів не будуть стабілізовані, то екстремальна спека торкнеться такі великі міста світу, як Нью-Йорк, Стамбул, Багдад, Сеул і Токіо. На думку вчених, це пов’язано з тим, що ділянки суші швидко нагріваються, і океан не встигає поглинути тепло.