Держекоінспекція назвала головних порушників природоохоронного законодавства: збитків на сотні тисяч

З 25 по 31 серпня 2023 року територіальними та міжрегіональними територіальними органами Державної екологічної інспекції України проведено 251 захід контролю у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів, складено 227 протоколів про адміністративні правопорушення.

Загальна сума накладених штрафних санкцій складає 70 тис. гривень.

До Державного бюджету стягнуто 77 тис. гривень. За порушення вимог природоохоронного законодавства розраховано збитків на суму 5 млн 763 тис. гривень. Загальна сума пред’явлених претензій та позовів складає 7 млн 678 тис. гривень. Стягнуто збитків у добровільному та примусовому порядку на суму 1 млн 184 тис. гривень.

Найбільш резонансними за порушенням вимог природоохоронного законодавства стали Житомирська, Закарпатська, Кіровоградська та Київська області.

Інспекцією Поліського округу проведено розрахунок збитків на суму 952 тис. 596 грн. за незаконну порубку, невстановленими особами, 32 дерев породи тополя у смузі відводу автомобільної дороги Малин-Кочерів поза межами населеного пункту та в межах населеного пункту с. Краснобірка Радомишльської міської ради. Матеріали направлено до ГУНП в Житомирській області, по даному факту відкрито кримінальне провадження.

Пред’явлено претензію філії «Ємільчинське ЛГ» ДСГП «Ліси України» на суму 1 млн 62 тис. грн. за засмічення земель лісогосподарського призначення виробничими відходами деревообробки на площі 1,5 га висотою 3,5 м.

Інспекцією у Закарпатській області проведено розрахунок збитків та пред’явлено претензію Вилоцькій селищній раді на суму 3 млн 383 тис. 372 грн. за незаконне вирубування 62 дерев, в межах території природно-заповідного фонду місцевого значення, регіонального ландшафтного парку «Притисянський», поблизу села Вилок в межах території Вилоцької селищної ради. Матеріали направлено до Прокуратури Закарпатської області.

Інспекцією Придніпровського округу проведено розрахунок збитків та пред’явлено претензію, громадянам, на суму 620 тис. 347 грн. за незаконний вилов забороненими знаряддями лову водних біоресурсів, на ставку в акваторії

р. Березівка на території с. Антонівка, Долинської ТГ Кропивницького району. Матеріали направлено до ВП № 1 (м. Долинська) КРУП ГУНП в Кіровоградській області.

Інспекцією Столичного округу направлено позов до Господарського суду Київської області стосовно ТОВ «Фастівське хлібоприймальне підприємство» на суму 2 млн 197 тис. 968 грн. щодо відшкодування збитків завданих державі за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря без відповідного дозволу.