Делегація заповідника “Києво-Печерська лавра” вивчає у Лондоні можливості започаткування проєкту з Музеєм Вікторії та Альберта

Делегація Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” на чолі з гендиректором Максимом Остапенко прибула до Лондона з робочим візитом, метою якого є започаткування спільного культурного проєкту з Музеєм Вікторії та Альберта, де зібрано найбільшу у світі колекцію творів декоративно-прикладного мистецтва.

Про це повідомляє KиївВладапосилаючись на повідомлення Національного заповідника “Києво-Печерська лавра”.

Делегація заповідника ознайомилася з роботою майстерні консервації металевих виробів, де провідні фахівці Педро Ґаспар, Зої Аллен та Катріна Редман розповіли про свою роботу та поділилися здобутками з учасниками.

Водночас фахівці обговорювали етапи та напрями роботи у сфері культури під час кризових ситуацій.

Радниця гендиректора Заповідника Світлана Котляревська повідомила, що нині вже триває діалог з британськими колегами щодо створення навчального осередку.

“Ми плануємо розробити навчальну програму, щоби спільнота більше знала про історичний компонент нашої діяльності. Якщо ми говоримо, наприклад, про Царські врата, то треба розуміти їх історичну і художню значущість, якщо про храм, то треба знати історію його заснування та функціонування”, –зазначила радниця очільника заповідника.
Зазначається, що цей культурний обмін сприятиме зближенню України та Сполученого Королівства і налагодженню роботи щодо реалізації спільних проєктів.