Через тридцять років у Арктиці не буде льоду

До 2050 року в літній період Північному Льодовитому океані може повністю зникнути лід. До такого висновку прийшли дослідники з Гамбурзького університету, результати їх роботи були опубліковані в журналі Geophysical Research Letters.

Фахівці вивчили дані про темпи танення льодів за останні роки і прийшли до висновку, що в Арктиці процеси глобального потепління проходять набагато швидше, ніж в південних широтах.

Більш того, за останнє десятиліття темпи танення льодів Північного Льодовитого океану різко збільшилися, причому, цей процес відбувається не дивлячись на зниження викидів в атмосферу.

Дослідники проаналізували різні варіанти розвитку подій, застосувавши більш ніж 40 кліматичних моделей, зокрема й ті, що передбачають значне скорочення викидів вуглекислого газу в атмосферу. Висновки вчених виявилися невтішними: вже через тридцять років, навіть якщо викиди СО2 будуть зведені до мінімуму, у Північному Льодовитому океані щоліта буде зменшуватися кількість льоду.

«Якщо ми швидко і суттєво знизимо глобальні викиди і, таким чином, збережемо глобальне потепління нижче 2°C щодо доіндустріального рівня, тим не менш, арктичний морський лід, зникне в літній період до 2050 року», – впевнений геофізик Дірк Нотц з Університету Гамбург в Німеччині.

Джерело: https://www.poglyad.tv/do-2050-roku-v-arktytsi-povnistyu-znykne-lid/