У Києві розпочався збір книжок для бібліотек
У столиці розпочався масштабний збір україномовних книжок для бібліотек, що постраждали під час повномасштабної війни. Ініціатива отримала назву “Будинок Української Книги” та охоплює всю країну. Від початку війни українські бібліотеки списали понад 26 мільйонів російськомовних книжок, і тепер їм конче потрібні нові видання. Про старт проєкту повідомили організатори на сторінці фестивалю Книжкова країна в Instagram.
Мета проєкту
“Будинок Української Книги” має на меті підтримати бібліотеки, які втратили значну частину фондів. Це важливий крок у напрямку відновлення української культурної ідентичності.
Організатори наголошують:
“Українські бібліотеки зараз потребують нових україномовних книжок. Кожен може стати меценатом і зробити внесок у розвиток та відродження нашої культури”, – зазначили вони у своєму повідомленні.
Книжковий фестиваль у Києві
З 25 по 28 вересня на ВДНГ відбудеться четвертий сезон одного з найбільших книжкових фестивалів України – «Книжкова країна. Плодова».
Це справжнє літературне свято, під час якого можна не тільки придбати нові книжки, але й передати їх для поповнення фондів бібліотек.
Організатори обіцяють насичену програму заходів, зокрема:
- понад 100 українських видавництв з новинками та бестселерами;
- родинні читання від українських зірок;
- спеціальна горор-програма від спільноти «Бабай»;
фотозони з гігантськими фруктами та овочами;
дебютний напрям для ілюстраторів та художників.
“За чотири дні на відвідувачів чекатиме понад 400 подій від презентацій і автограф-сесій до мистецьких вистав”, – додали організатори.
Як долучитися
Організатори закликають приносити книги безпосередньо на фестиваль або передавати їх через пункти збору. Вхід на захід вільний, тож долучитися зможе кожен охочий.
Джерело: 44.ua