Звичка брехати знижує здатність людини розуміти інших

Ця погана звичка змушує людину тримати дистанцію із співбесідниками.

В результаті проведеного дослідження вченим вдалося з’ясувати, що звичка брехати знижує здатність людини розуміти інших. Тобто, коли людина говорить неправду, вона починає дистанціюватися від опонента, а через деякий час уже не може «читати» його емоції, інформує Ukr.Media.

Для проведення дослідження вчені залучили 250 пар добровольців, розділених на групи, одна з яких під час бесід постійно говорила правду, друга — брехала. Виявилося, що людина, яка подає неправдиву інформацію, слухаючи достовірні дані від співрозмовника, гірше може визначати його емоції при подальшому спілкуванні. Фахівці пішли далі та продовжили роботу в іншому експерименті, під час якого для більш ніж 1,8 тисяч учасників створювали умови, що провокують обман. Добровольці так само, як і в першому випадку, поділилися на дві групи, завданням яких було кидання гральних кісток, і той, хто викинув більше число, отримував більше грошей. Учасники першої групи мали називати цифру перед кидком, другі — після, нібито попередньо загадавши її. У результаті перші отримали менший виграш, що доводить брехню останніх.

У підсумку друге дослідження підтвердило висновки першого, оскільки і його учасники, які використовували неправду, не змогли правильно визначити емоції акторів у відеороликах, запропонованих для перегляду після другого дослідження. Фахівці відзначають, що звичка брехати найбільше шкодить відносинам між колегами. Без брехні спільна робота служить генеративним джерелом сили, а за її наявності відносини «роз’їдаються», що у свою чергу знижує ефективність професійної спільноти.

Джерело:http://aspekty.net/2019/vcheni-zvichka-brehati-znizhu%d1%94-zdatnist-lyudini-rozumiti-inshih/