Звільнення полонених не зніме з РФ європейських санкцій

Питання зняття санкцій Європейського союзу з Росії поки рано обговорювати. Після здійсненого обміну утримуваними громадянами між Україною і РФ міністр закордонних справ Франції прибуде 9 вересня в Москву і спробує встановити, як він висловився, «основи довіри» між Францією і Росією.

«Це стане можливим, якщо буде досягнуто прогрес у виконанні мінських угод», – вважає глава МЗС Франції.

Як повідомляє «Радіо Свобода», Жан-Ів Ле Дріан під час свого візиту в Москву на переговори має намір торкнутися проблем, пов’язаних з Україною, Сирією, Лівією та Іраном. Ле Дріан направляється в Москву разом з міністром оборони Франції. Передбачається, що можливе зближення позицій в боротьбі з тероризмом, співробітництво в космічній промисловості, у розвитку громадянського суспільства.

Нагадаємо, 18 лютого на засіданні Ради міністрів ЄС схвалила санкції проти Росії за агресію в Чорному морі. Глава дипломатії Євросоюзу Федеріка Могеріні оголосила про досягнення політичної домовленості щодо введення санкцій. Азовські санкції проти РФ схвалили і в парламенті Естонії. Естонські депутати проголосували за звернення до уряду з пропозицією ввести персональні санкції проти російських чиновників.

Відзначимо, що США погрожують Росії новими санкціями за агресію проти України. Штати заявили, що збережуть тиск на РФ до виконання нею Мінських угод і деокупації українського півострова.

Загальний збиток економіці РФ від санкцій сягнув понад 6 мільярдів доларів, з них від українських санкцій – близько $775 млн.