«Зобов’язання Росії нічого не значать» — Клімкін на Радбезі ООН

Глава МЗС України Павло Клімкін звинуватив Росію в порушенні пунктів Будапештського меморандуму.

Клімкін заявив про це під час виступу на засіданні Радбезу ООН щодо недопущення поширення ядерної зброї у зв’язку із ситуацією на Корейському півострові, повідомляє представництво України в ООН.

За словами Клімкіна, Україна, погодившись на ядерне роззброєння, зіткнулася із зовнішньою агресією з боку Росії.

«Унаслідок цього мою країну було «нагороджено» порушенням її меж у відвертому прояві зневаги нормами і принципами міжнародного права, Статуту Організації об’єднаних націй, завершальним актом і низкою угод, у тому числі Будапештським меморандумом. Яке послання відправлено цими діями до інших неядерних держав? Для нас це повідомлення є досить зрозумілим: зобов’язання Росії нічого не значать. Вони коштують менше, ніж вартість чорнила, яке використано для їх підписання», — заявив Клімкін.

Він додав, що українські компетентні органи у зв’язку з анексією Криму не можуть контролювати стан ядерного арсеналу в Криму, де розміщено два сховища і понад 1,2 тисячасм радіонуклідних джерел.

Будапештський меморандум про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї є міждержавним документом, що гарантує дотримання положень Заключного акту ОБСЄ, Статуту ООН і ДНЯЗ щодо України як держави — учасника договору, який не володіє ядерною зброєю. Був підписаний 5 грудня 1994 року лідерами України, США, Росії і Великої Британії.