Зникнення льодовиків Арктики стане загрозою для всього світу

Фахівці Університету Оулу в Фінляндії провели ще одне масштабне дослідження, пов’язане зі стрімким таненням льодовиків Арктики. Також вчені намагалися з’ясувати причину сильних снігопадів на півдні Європи в 2018 році. Вони нагадали, що несприятливі погодні умови призвели до найнижчого за багато десятиліть урожаю винограду. Виявилося, що причиною таких потужних снігопадів стало рекордне скорочення обсягу льоду в Арктиці.

«Скорочення льоду на 50% призвело до збільшення площі вільної від льоду води, яка взимку почала посилено випаровуватися», – розповіли фахівці. Також вони пояснили, що особливості атмосферної пари на південь від арктичного регіону демонструють, що її джерелом може бути відкрита водна поверхня Баренцевого моря. Як підкреслили вчені, мова йде про зайву воду, що випарувалася, яка в підсумку призвела до найсильніших снігопадів в європейських країнах.

Також фахівці заявили, що глобальні кліматичні процеси в Арктиці вплинуть не тільки на погодні умови Європи, але й всіх регіонів світу.

Джерело: “Діалоги”