Зниження державного боргу є тимчасовим

 

Незважаючи на інформацію уряду про зниження державного боргу України, більшість експертів вважає це тимчасовим явищем. На думку фахівців, зниження гарантованого державою боргу відбулося через часткове погашення перед МВФ, тобто за рахунок планового погашення поточних боргів. При цьому Україна не позичала гроші, хоча й намагається взяти новий кредит.

Як зазначають економісти, зламного моменту, що мав би привести країну до повного погашення боргів, не відбулося. Більше того, економіка у стагнації, динаміка доходів не покращується, а значить дефіцит бюджету і надалі доведеться перекривати за рахунок зовнішніх запозичень.

Державний борг України на кінець року, за найпозитивнішими розрахунками, перевищить цифру у 483 млрд. грн. Водночас існує велике бажання уряду і надалі брати гроші в борг, що не є сприятливими умовами для погашення боргу.

Таким чином, до кінця 2013 року держборг перевищить 38% ВВП країни. І це незважаючи на те, що держава погасила $1,4 млрд. у травні місяці. Але це не вирішує ситуації. Адже за січень-травень борг зріс майже на $4 млрд.

Нагадаємо, станом на 31 грудня минулого року державний борг України складав $64,5 млрд.

Trackbacks and pingbacks

Leave a Reply