Зміщення полюсів на Землі може мати катастрофічні наслідки для людства

Дослідники з Австралійського національного університету (Australian National University) зі штаб-квартирою в Канберрі попереджають про потенційно трагічний сценарій розвитку нашої цивілізації. Проаналізувавши зразки порід з південно-західного Китаю, вони виявили, що зміщення полярності Землі може протікати набагато швидше, ніж вважалося дотепер, повідомляє International Business Times.

Зміна магнітних полюсів матиме катастрофічні наслідки для нашої цивілізації. Цей процес може призвести до величезних втрат через зменшення потужності енергетичних систем та систем зв’язку на всій планеті. Більш того, шкідлива радіація може вплинути на здоров’я людини через збільшення впливу на Землю сонячного випромінювання.

Дотепер вважалося, що подібні зміни тривають протягом тисяч років. Останнє зміщення земних полюсів відбулося 773 тис. років тому. Однак виявилось, що воно могло трапитись 98 тис. років тому, тобто значно раніше, ніж вважалося до цього часу.

У дослідженні було проаналізовано палеомагнітний запис. Використовуючи магнітний аналіз та знайомство з радіометричними породами, виявленими на південному заході Китаю, вчені змогли дослідити геомагнітну історію Землі від 107 тис. до 91 тис. років тому.

«Цей запис надає важливу інформацію про поведінку магнітного поля тисячі років тому. Виявилося, що зміни в ньому відбуваються набагато швидше, ніж ми раніше думали», — пише співавтор дослідження Ендрю Робертс.

http://www.global-analityk.com/noviny/%D0%B7%D0%BC%D1%96%D1%89%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D1%8E%D1%81%D1%96%D0%B2-%D0%BD%D0%B0-%D0%B7%D0%B5%D0%BC%D0%BB%D1%96-%D0%BC%D0%BE%D0%B6%D0%B5-%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B8-%D0%BA%D0%B0/