Зміна клімату: Європу пропонують захищати, перекривши дамбами Північне море

Науковий звіт, розроблений на замовлення уряду Нідерландів, пропонує збудувати дві дамби, які захистять усю північну Європу від підняття рівня Північного моря внаслідок глобальної зміни клімату. Проблема в тому, що це коштуватиме понад пів трильйона євро.

Пропонований проєкт Northern European Enclosure Dam (NEED) пропонує перегородити Північне море у двох місцях — у каналі між Францією й Англією з одного боку, та в протоці між Норвегією та Шотландією — з іншого.

Про це повідомляє журнал архітектури та дизайну DeZeen.

Ця пара бетонних дамб потребуватиме понад 50 мільярдів тонн піску, приблизно стільки видобувається в усьому світі за цілий рік. Сумарна довжина двох дамб повинна становити понад 500 кілометрів.

Цей проєкт має захистити від переселення близько 25 млн людей. Північне море, а з ним і Балтійське, фактично перетвориться на втутрішню водойму на кшталт Каспійського, тільки з керованим рівнем води.

Нинішні моделі передбачають, що до 2100 року рівень світового океану може піднятися на два метри, а до 2500 — на десять метрів.

Проблема в тому, що не всі країни мають гроші та географічні можливості для подібних рішень.

Джерело: http://texty.org.ua/pg/news/textynewseditor/read/99946/Zmina_klimatu_Jevropu_proponujut_zahyshhaty_perekryvshy_dambamy