Зі щита “Батьківщини-Матері” приберуть серп і молот

У Києві на виконання законів про декомунізацію зі щита Батьківщини-Матері  приберуть серп і молот. Про це у Facebook написав голова Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.  У коментарях до цього повідомлення він роз’яснив, що це результат наради експертів, на базі якого опрацьовано необхідні юридичні рішення.

Зі щитом, але без совка на ньому. Герб СРСР буде усунено з щита скульптури “Батьківщина-мати, – написав він.

До слова, як зауважив В’ятрович на фасаді музею вже його нова назва – Національний музей історії України у Другій Світовій війні.

Повідомлення про демонтаж серпа і молота на щиті скульптури викликало досить бурхливу дискусію у мережі. Чимало дописувачів пропонують замінити їх на тризуб. А цілком радикальні пропонують взагалі прибрати з київської кручі “бабу” із мечем, який вищий від хрестів Києво-Печерської Лаври. Проте, є також думки й про те, що не варто воювати із пам’ятниками.

“Батьківщина-Мати” — монументальна скульптура в Києві, розташована на високому правому березі Дніпра на території Національного музею історії України у Другій світовій війні. Відкрита в 1981 році.

Trackbacks and pingbacks

Leave a Reply