Жителів Київщини закликають не палити листя та траву: які штрафи загрожують порушникам

З настанням осені на Київщині активізуються любителі спалювання сухої трави та бур’янів, однак, це шкодить не тільки довкіллю та здоров’ю, а й гаманцю, бо за це передбачені штрафи.

Як інформують у Державній екологічній інспекції Столичного округу, під час спалювання листя, трави і бур’янів разом з димом вивільняються чадний газ, окис азоту, пестициди та радіонукліди. Без доступу кисню із листя чи трави, що тліють, виділяється бензопірен, який викликає онкологічні захворювання.

«Під час спалювання листя чи трави руйнується ґрунтовий покрив та всі наявні в ньому поживні речовини. З листям згорають корисні комахи, знищується насіння і коріння рослин. Родючий ґрунтовий покрив, на якому спалюють траву, відновлюється лише за п’ять-шість років», – зазначають екологи.

Відмітимо, спалювання листя і трави в Україні є незаконним і передбачає адміністративну, а подекуди і кримінальну відповідальність.

За спалювання сухої трави і листя громадянам можуть виписати штраф від 3 060 до 6 120 грн. В той же час для посадовців такий штраф набагато вищий – від 15 300 до 21 420 грн.

Якщо ж паління відбулось на території природно-заповідного фонду, то штраф за це становить 6120 до 12 240 грн (для посадовців – від 2 1420 до 30 600 грн).

За знищення чи пошкодження лісових масивів та зелених посадок навколо населених пунктів передбачені найбільші штрафи – 90 000-150 000 грн. Якщо під час пожежі загинули люди, за це загрожує до п’яти років позбавлення волі.

Джерело: “Великий Київ”