Жінки плачуть частіше та вдвічі довше за чоловіків, – вчені

Причиною такої реакції жіночого організму є гормональні відмінності та соціальні умови

Один з найстаріших стереотипів про сльози чоловіків та жінок знайшов наукове підтвердження. За словами дослідників, гормональні відмінності статей та соціальні умови відіграють важливу роль у цьому, повідомляє The Daily Mail.

Британські дослідники з’ясували, що жінки в середньому плачуть від 30 до 64 разів на рік. Чоловіки ж можуть пролити сльозу від 6 до 17 разів на рік.

У той час, як жіночі сльози тривають в середньому 6 хвилин, чоловіки можуть плакати 2-3 хвилини.

Професор Ед Вінгерхот провів дослідження, опитавши 5000 людей з 37 країн світу. Психолог попросив відповісти респондентів на питання про емоційні реакції.

66% чоловіків-учасників опитування плакали менше 5 хвилин, а 24% плакали від 6 до 15 хвилин. Щодо жінок, 43% плакали менше 5 хвилин, але 38% плакали від 6 до 15 хвилин.

Відсоток тих жінок, що плачуть від 16 до 30 хвилин поспіль, удвічі більше, ніж відсоток чоловіків, що мають таку ж саму реакцію: 11% та 5% відповідно. Дослідження також показали, що кількість тих жінок, що плачуть протягом години, вдвічі більше, ніж кількість чоловіків.

На думку дослідника, такі результати опитування можуть бути пов’язані з тим, що жінки частіше дивляться мелодрами та читають сентиментальну літературу.

Професор Ед Вінгерхот також зауважив, що чоловіки, коли бачать жінок, які плачуть, часто “стають роздратованими та схильні ігнорувати тих, хто плаче”. Однак, за даними журналу Esquire, серед фільмів, які змушують чоловіків плакати є “Втеча з Шоушенка”, “Врятувати рядового Раяна”, “Бейб” – комедія про порося, що вміє розмовляти.

До речі, вчені з’ясували, що людина автоматично посміхається, коли бачить посмішку іншого.

Trackbacks and pingbacks

Leave a Reply