Збитки пішли на трильйони: Держекоінспекція про шкоду довкіллю та екосистемі

500 днів війни: Збитки за період 24.02.2022 – 07.07.2023 сягають понад 2 трлн гривень.

За 500 днів ведення війни на території України, Державна екологічна інспекція України провела розрахунок збитків, завданих довкіллю та екосистемам країни. Результати цієї оцінки представлені у спеціально підготовленій інфографіці.

За даними Державної екологічної інспекції, протягом останніх 500 днів війни в Україні, екосистеми та довкілля стали жертвами серйозних пошкоджень. Загалом збитки сягають великої суми, яка складає понад 2 трлн гривень.

Інфографіка наочно демонструє масштаби збитків. Вона включає інформацію про руйнування заповідників, забруднені води, заміновані поля, випалені ліси й величезна кількість іншої шкоди від військових дій окупантів.

Держекоінспекція наголошує на необхідності спільних зусиль та міжнародної підтримки для стягнення та відшкодування екологічних збитків завданих агресором нашій країні.

На жаль, це не остаточні цифри, кожного дня вони збільшуються допоки триває війна, а також, наші фахівці не мають доступу до окупованих територій, тому не можуть зафіксувати та оцінити всі збитки довкіллю.