Замість сиріт АТО влада відправила на відпочинок дітей мажорів: розгорається скандал

Уряд Хорватії організував відпочинок на березі моря для українських дітей пільгових категорій, але з Краматорська туди поїхали діти мажорів.

В Україні розгорається   скандал через фальсифікацію списку дітей, яких  відправили на відпочинок. Як з’ясували журналісти, з Краматорська до Хорватії  замість дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, і дітей, чиї батьки служать в зоні проведення ООС, поїхали діти багатіїв і мажорів.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це розповідають у Facebook користувачі мережі.

Першою на сполох забила Оксана Русаловська. Вона розповіла, що на фото з відпочинку дітей пільгових категорій у Хорватії вона разом зі своїм сином упізнала дітей – це були діти дуже заможних людей Краматорська і діти друзів депутата Краматорської міської ради Лілії Кисліциної, яка повезла дітей до Хорватії.

“Уряд Хорватії сподівається, що робить добру справу і впевнений у чесному відборі учасників поїздки…  Але відпочивати поїхали діти, які  не потрапляють ні під одну категорію із зазначених”, – зазначила вона на своїй сторінці в Facebook.

В той же час місцеве видання tehnopolis.com.ua  з посиланням на  головного спеціаліста міського відділу освіти Краматорська Сергія Сергєєва розповіло про те, як формувалися списки дітей. Cпочатку в список дітей, що мали їхати  на відпочинок до Хорватії, повинні були включити 31 особу, вибравши з-поміж дітей, які досягли різних успіхів, перемог у конкурсах, на олімпіадах і т.ін. При цьому пріоритет могли отримати діти переселенців, діти, позбавлені опіки або з малозабезпечених сімей.

Пізніше відділ освіти отримав нову рознарядку – 22 дитини і ті діти, у яких були закордонні паспорти, а ніяк не сироти або інші школярі. Через тиждень список ще раз скоротили – для поїздки в Хорватію відібрали всього 15 осіб. За словами посадовця, всі діти, які відпочивали  за кордоном, були з того списку, який спочатку надали школи.

Видання додає, що не зрозуміло, чому, за словами нардепа Марії Іонової, в Хорватії відпочивають діти-сироти, а в Краматорську на відпочинок збирали обдарованих дітей.

https://narodna-pravda.ua/2018/07/30/zamist-sirit-ato-vlada-vidpravila-na-vidpochinok-ditej-mazhoriv-rozgorayetsya-skandal/