Замість книжкового ринку – черговий ТРЦ

Влада Києва планує незабаром зрівняти бульдозерами книжковий ринок на Петрівці, а замість цього – побудувати черговий ТРЦ.

Про це  розповів на власній сторінці в Фейсбук представник групи захисників книжкового ринку, очільник фонду “Культурні новації”  Владислав Трубіцин, повідомляє Хрещатик.News

Як зазначає активістка Аннабелла Моріна в спільноті Почайна, ринок збирається знести бізнесмен Вагіф Алієв, якому належить також ТРЦ Блокбастер). Рішення Київради щодо передачі в оренду земельної ділянки під ринком для будівництва торгового центру було прийнято ще у 2004 році.

Проте Петрівка давно перестала бути просто ринком, а перетворилась на культурне надбання столиці, культове місце для багатьох киян, поціновувачів книжкового антикваріату, впродовж 20 років.

“Дирекція ринку просто поставила підприємців перед фактом, що «бульдозери за день все знесуть, і ринку тут не буде», – повідомив активіст.

Якщо так станеться, роботу і статки втратять близько 7 тисяч підприємців. “Оскільки від початку рішення влади про приватизацію і зміні призначення земельних ділянок під ринком були незаконними, ми будемо боротися за те, щоб зберегти книжковий ринок “Петрівка” і передати його у власність місцевої територіальної спільноти”, – зазначає Трубіцин.

Активісти закликають небайдужих киян підтримати книжковий ринок 7 липня о 14.00 на Петрівці.

Джерело: https://khreschatyk.news/zamist-knyzhkovogo-rynku-petrivka-planuyut-pobuduvaty-chergovyj-trts/