Законопроекти про всеукраїнський і місцевий референдуми можуть бути ухвалені цього або наступного року

Законопроекти про всеукраїнський і місцевий референдуми вже майже готові й не виключено, що в першому читанні будуть проголосовані вже восени, а в цілому – до кінця цього року або на початку наступного.

Про це заявив народний депутат від фракції БПП, голова підкомітету з питань виборів і референдумів парламентського комітету з питань правової політики та правосуддя Олександр Черненко, передає Укрінформ.

За його словами, питання розгляду законопроектів лежить у політичній волі парламенту.

“Думаю, що, провівши недовготривалі політичні консультації, якусь фахову роботу в комітеті, ми зможемо на осінь навіть вийти на голосування (у першому читанні – ред.) в залі й уже в цьому році чи на початку наступного прийняти в цілому”, – зауважив нардеп.

Черненко розповів, що у парламентаріїв є “багато страхів” щодо ухвалення законопроектів.

“У законопроекті є багато запобіжників, щоб референдум не став піар-технологією, технологією для маніпулювання. Тут дуже жорстко обмежене коло питань, які виносяться на референдуми”, – підкреслив він.

У свою чергу голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко зауважив, що наразі є час ухвалити закони і про всеукраїнський, і про місцевий референдуми до виборчої парламентської кампанії 2019 року.