Задовго до Піфагора: на вавилонській табличці знайшли рівняння з прикладної геометрії

Австралійський математик Деніел Менсфілд повторно вивчив старовавилонські глиняні таблички і виявив на одній із них найдавніший приклад прикладної геометрії.

Про це повідомляє The Guardian.

Зазначається, що стара вавилонська табличка під назвою Si.427 була знайдена на території Іраку в XIX столітті. За розрахунками вчених – їй близько 3700 років.

Пізніше було знайдено ще одна вавилонську табличку під назвою Plimpton 322, на якій нанесена найстаріша тригонометрична таблиця в світі.

Дослідники припускають, що табличку Si.427 використовували геодезисти, оскільки на ній нанесено план поля і вимірювання кордонів землі.

Si.427 описує продається ділянку землі. Тут описано поле з заболоченими ділянками, місце для намолочування зерна і поруч розміщена вежа“, – зазначив Менсфілд.

Учених особливо зацікавило, що в своїх розрахунках стародавні вавилоняни використовували те, що нині називається “Піфагоровою трійкою”. Але річ у тім, що давньогрецький філософ і математик Піфагор жив у період близько 570-490 років до нашої ери, тобто набагато пізніше, ніж був створений знайдений артефакт.

Джерело: Novyny.LIVE