За заперечення агресії Росії – штраф

Комітет Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики підтримав законопроект, що передбачає штрафи для ЗМІ через публікацію фейкових новин та заперечення агресії Росії

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на сайт Комітету.

Комітет на закритому позачерговому засіданні рекомендував Раді за наслідками розгляду в першому читанні ухвалити законопроект за основу.

Йдеться про законопроект № 9068 щодо “посилення інформаційної безпеки та протидії державі-агресору в інформаційній сфері за основу в першому читанні”.

Документ передбачає штраф розміром в 25% ліцензійного збору для телеканалів, які транслюють “вислови, що виправдовують чи визнають правомірною окупацію території України, якщо така трансляція переслідує мету розпалювання ворожнечі та ненависті”, а також розповсюджують термінологію, яка суперечить державній політиці із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях.

У випадках, якщо такі вислови транслювались в прямому ефірі і не були озвучені працівником телеканалу, то канал відповідальності за це не несе.

Законопроектом передбачено, що ЗМІ, які порушили передбачені вимоги, каратимуться Національною радою з питань телебачення і радіомовлення.

https://www.depo.ua/ukr/svit/komitet-radi-virishiv-shtrafuvati-zmi-za-zaperechennya-agresiyi-rosiyi-20181002846940