За пів століття популяція диких тварин у світі зменшилась на 68%

Світова популяція ссавців, птахів, амфібій, рептилій та риби зменшилась на ⅔ за останні 50 років через знищення довкілля. Іншим наслідком цього руйнівного впливу людини на дику природу став спалах такої зоонозної хвороби як коронавірус.

Про це повідомляє Всесвітній фонд дикої природи у звіті «Жива планета 2020».

Документ розкриває фактори, що зробили світ вразливим до спалахів нових захворювань — це збільшення землекористування, торгівля дикими тваринами та інші, що призвели до скорочення популяцій на 68% з 1970 по 2016 рік.

За словами керівника Фонду, знищення дикої природи впливає на продовольчу безпеку та ресурси для існування мільярдів людей.

«Прогресуюче знищення природи людиною має катастрофічний вплив не лише на диких тварин, але й на людське здоров’я та всі аспекти нашого життя. Ми не можемо ігнорувати ці докази — серйозне зменшення популяцій диких видів означає, що природа руйнується і що наша планета сигналізує нам про крах системи», — заявив Марко Ламбертіні.

За його словами, зараз — у розпал пандемії коронавірусу — ще важливіше вжити глобальних заходів, щоб припинити нищення природи та повернути цей процес у зворотний бік, щоб відшкодувати втрати біорізноманіття та диких тварин по всьому світу.

«Наше власне виживання залежить від цього», — сказав Ламбертіні.

Джерело: https://babel.ua/news/50909-wwf-za-pivstolittya-populyaciya-dikih-tvarin-u-sviti-zmenshilas-na-68-pid-zagrozoyu-vzhe-zdorov-ya-ta-dobrobut-lyudey