За кошти громадського бюджету Києва змагається кілька книжкових проектів

Серед проектів, реалізація яких може бути профінансована за кошти столичного громадського бюджету, є кілька, що пов’язані з читанням та книговиданням. За них триває голосування на сайті Громадського бюджету. 

Київ читає

бюджет: 1 млн 944 тис. грн

кількість голосів (станом на 2 вересня): 179

Спецпроект активної спільнодії, що має об’єднати громадські організації, лідерів громадської думки, ЗМІ, соціальні медіа для популяризації читання, української книги, підтримки інтелектуального розвитку киян та отримання Києвом статусу «Всесвітня книжкова столиця» ЮНЕСКО.

 

Мобільна бібліотека

бюджет: 131 тис. 928 грн

кількість голосів (станом на 2 вересня): 132

Проект передбачає створення мобільної бібліотеки для обслуговування жителів віддалених від стаціонарних бібліотек мікрорайонів масиву Троєщина, популяризацію книги та читання серед населення району та послуг, які надає бібліотека.

 

Новій школі – нова бібліотека

бюджет: 500 тис. грн

кількість голосів (станом на 2 вересня): 106

Автори проекту заявляють, що, створюючи нову українську школу, мріють створити сучасний освітній простір та перетворити застарілу бібліотеку на зручний та доступний книжковий комплекс.

 

Поповнення бібліотечних фондів музичних шкіл міста Києва нотною літературою

бюджет: 238 тис. 650 грн

кількість голосів (станом на 2 вересня): 84

Автори проекту нагадують, що упродовж багатьох років діти, які навчаються музиці, користуються нотами, виданими минулого століття. Київ налічує 31 музичну школу та 13 шкіл мистецтв, які вкрай потребують нотної літератури. Відтак вони пропонують безкоштовно забезпечити кожну зі шкіл новими сучасними збірками.

 

Освітній простір «Майстерня книги»

бюджет: 649 тис. 647 грн

кількість голосів (станом на 2 вересня): 18

Створення публічного освітнього простору, де кожен киянин під керівництвом викладачів, студентів та фахівців Видавничо-поліграфічного інституту та бібліотеки ім. Г. І. Денисенка зможе ознайомитися із життєвим циклом книги – від виготовлення до реставраційних операцій. Освітній простір покликаний сприяти підвищенню інтересу до книг та усвідомленню, що книга – одне із найцінніших надбань людства.

 

Електронне голосування за проекти громадського бюджету Києва розпочалося 24 серпня і триває до 15 вересня.

За словами першого заступника голови КМДА Миколи Поворозника, кошторис Громадського бюджету складає 150 млн грн.

Цього року кияни встановили новий рекорд і подали для голосування понад 1 тис. 100 проектів у різних сферах розвитку міста. Загалом кількість проектів збільшилася на 30%, порівняно із минулим роком. Усього над проектами працювали 488 команд.

Найбільше проектів подали у категорії «Громадянське суспільство». Також кияни можуть голосувати за проекти у категоріях «Публічний простір», «IT», «Освіта», «Спорт», «Культура, туризм», «Комунальне господарство, енергозбереження», «Соціальний захист», «Екологія», «Охорона здоров’я», «Дороги, транспорт» та «Безпека».

Одна людина може проголосувати за 5 проектів. Для голосування потрібно авторизуватися через Bank ID «ПриватБанку», Національного банку України (НБУ) чи електронний цифровий підпис (ЕЦП). Власники картки киянина авторизуються через «Ощадбанк».

http://www.chytomo.com/za-koshty-hromadskoho-biudzhetu-kyieva-zmahaietsia-kilka-knyzhkovykh-proektiv/