За документами — «реставрація». А насправді?

Комунальники демонтували ліхтарні стовпи, встановлені в Маріїнському парку у 1950-х роках, замінивши їх бюджетними аналогами. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив дослідник архітектури Семен Широчин.

«Під час ремонту освітлення в Маріїнському парку оригінальні ліхтарні стовпи з чавунного лиття 1950-х замінили черговими товарами у стилі “з епіцентру”. І все це — за наші з вами 18 мільйонів гривень», — написав він.

На підтвердження цього Широчин оприлюднив відповідне оголошення про тендер на сайті Рrozorro.

Щоправда, в оголошенні йшлося лише про «заміну ртутних та натрієвих світильників на світлодіодні світильники в Маріїнському парку», а самі роботи значилися під грифом «Капітальний ремонт і реставрація».

Вартість всіх робіт була оцінена майже у 19 млн гривень. Їх замовником стало КП «Київміськсвітло», а підрядником —  будівельна компанія «Тесла».

При цьому, стверджує дослідник, ліхтарі були демонтовані свавільно, оскільки не підпадали під закон про декомунізацію.

 «Примітно, що на стовпах відсутня будь-яка радянська символіка. Частиною їхнього декору був національний, флористичний орнамент. Ці ліхтарі розробляли за оригінальним, нетиповим проєктом, і цо зробило їх одним із помітних маркерів Маріїнського парку», — пояснює «Хмарочосу» Широчин.

Джерело: https://hmarochos.kiev.ua/2019/12/31/v-mariyinskomu-parku-vstanovyly-standartni-lihtari-zamist-pislyavoyennyh-za-dokumentamy-tse-restavratsiya/