За 2023 рік близько 20 тисяч киян пройшли курси з підготовки до національного спротиву

Заступник голови КМДА Петро Пантелеєв повідомив, що близько 20 тисяч киян пройшли курси з підготовки до національного спротиву за 2023 рік.

Про це пише Рубрика з посиланням на Офіційний портал Києва.

Підготовку охочих до нацспротиву здійснюють інструктори КО “Муніципальна охорона”, які мають бойовий досвід.

Навчання проходять за різними напрямами, мають різну тривалість – одноденні, п’ятиденні тощо.

12 січня на одній з навчальних баз КО “Муніципальна охорона” провели підсумкове заняття поглибленого п’ятиденного курсу з підготовки громадян до національного спротиву, що проходять на базі Департаменту муніципальної безпеки КМДА.

Якщо згадати період до повномасштабного вторгнення, то такі навчання проводились в контексті формування складу територіальної оборони. Зараз Територіальна оборона є частиною Збройних сил України. Тому зараз організовані навчання та тренування в контексті формування системи національного спротиву. Адже зараз людям критично важливо мати знання й навички поводження в складних умовах воєнних атак. Є комплекс навчань, які стосуються штурму та оборони взводного опорного пункту, це безпосередньо бойове завдання. Поряд з цим проходять тренінги з надання медичної допомоги, які, на мою думку, мають пройти всі цивільні. Адже місто перебуває в умовах постійної загрози обстрілів і базовою інформацією про надання першої медичної допомоги повинні володіти всі дорослі громадяни“, – сказав Петро Пантелеєв.

Він зауважив, що навчання проводяться в умовах, максимально наближених до бойових, тому працюють піротехніки, чути вибухи, стрільбу.

Це робиться для того, щоб якомога точніше відобразити складність і небезпеку воєнних ситуацій, сформувати максимальну відповідальність та зібраність під час навчань.

Після проведення кожної тематичної частини навчань учасники проводять брифінг, діляться критичними зауваженнями, аналізують помилки та варіанти дій, щоб не допустити цих помилок у подальшому”, – зауважив Петро Пантелеєв.

Він подякував усім киянам, які вже долучились до навчань і успішно пройшли їх, отримавши сертифікат, і закликав усіх активніше записуватись на майбутні заняття.

Нагадаємо, що навчання добровольців проходять безоплатно протягом усього року.

Охочі пройти навчання з підготовки до національного спротиву мають заповнити форму за посиланням.

Після завершення Програми підготовки особи, які успішно здали підсумкові практичні тести, отримують сертифікати.

Після базових одноденних курсів є можливість записатися на поглиблену п’ятиденну програму.

До повномасштабної війни такі навчання проводили для формування складу територіальної оборони. Зараз тероборона – частина ЗСУ, тому навчання й тренування проводять, щоби сформувати систему національного спротиву, пояснюють у КМДА.

Запис на одноденні безоплатні навчання з підготовки до національного спротиву в Києві відкрили в липні 2023 року.

Заняття проводять у робочі або вихідні дні (на вибір).