З 24 вересня кіоски не працюватимуть після 22:00

З 24 вересня вступила в дію заборона Київради на роботу кіосків після 22:00 в будні дні і після 23:00 – у вихідні та свята.

Про це  пише “Сегодня”.

У Головному управлінні архітектури кажуть, що так влада вирішила побороти продаж алкоголю вночі.

Цим же рішення депутати також вирішили “відсунути” кіоски від шкіл і дитячих садків на 100 метрів, а якщо в МАФах продають алкоголь і сигарети – то 200 метрів.

Вільна від кіосків зона в 20 метрів діятиме біля зупинок (в обидва боки тротуару), на перехрестях, біля пам’ятників та підземних переходів.

Відтепер ставити МАФ біля держустанов і лікарень можна не ближче ніж за 50 метрів.

Власників також зобов’язали встановити біля свого кіоску мінімум дві урни, облагородити зовнішній вигляд торгового місця і прокласти до нього доріжку 1,5-метрової ширини – якщо він розташований далі, ніж у двох метрах від тротуару.

Зносити кіоски, які не відповідають новим правилам, почнуть наприкінці листопада – початку грудня.

Однак торговці вважають, що цей пункт пролобійований великими торговельними мережами, а введення режиму роботи призведе до хабарництва.

“Влада пояснює, що введення режимної роботи направлене на обмеження продажу алкоголю і сигарет вночі. Але це порушення конкуренції! Якщо забороняти, то не тільки в МАФах, а й великих магазинах”, – заявив голова Асоціації представників малого та середнього бізнесу Руслан Соболь.

Не влаштовує підприємців і обмеження по відстані.

“Театральна каса – теж МАФ. А з правил виходить, що вона не зможе стояти ближче, ніж на 50 метрів до театру. Туалети і інформбюро – теж тимчасові споруди. Так що, прибрати їх з усього Хрещатика?” – обурився Соболь.

Влада запевняє, що туалети та кіоски з пресою ніхто не чіпатиме.

Trackbacks and pingbacks

Leave a Reply