Євросоюз хоче створити в Україні військову навчальну місію

Європейський союз розглядає можливість створення в Україні військової навчальної місії ЄС, повідомляє газета Welt am Sonntag з посиланням на внутрішній документ європейського зовнішньополітичного відомства, який потрапив в її розпорядження.

Місія, про яку йде мова, отримає назву EU Military Advisory and Training Mission Ukraine – EUATM, військово-консультативна та навчальна місія ЄС в Україні.

За даними видання, в європейському зовнішньополітичному відомстві вважають, що ця місія стала б “висловленням солідарності з Україною” у світлі “військової активності” РФ поблизу українського кордону, а також на тлі анексії Росією Кримського півострова.

У документі згадані і інші способи, за допомогою яких Євросоюз міг би сприяти підвищенню військового потенціалу української армії. Зокрема йдеться про розширення існуючої з 2014 року консультативної місії ЄС щодо реформи сектора громадянської безпеки України.

Видання підкреслює, що створити навчальну місію в кінці липня попросили глави МЗС і Міноборони України, які написали “конфіденційний лист” главі дипломатії ЄС Жозепу Боррелю.

Джерело: “Український дощ”