Європейський суд визнав Росію винною в смерті колишнього полковника ФСБ Литвиненка

Європейський суд у правах людини ухвалив, що РФ відповідальна за отруєння полонієм Олександра Литвиненка. 

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на рішення суду.

Згідно з рішенням ЄСПЛ, Росія зобов’язана виплатити дружині Литвиненка Марині компенсацію в 100 тисяч євро.

Також РФ зобов’язана виплатити судові витрати у розмірі 22,5 тисячі євро.

Олександр Литвиненко — офіцер розвідки ще з радянських часів, потім служив на користь Росії. Колишній офіцер помер в Лондоні в лікарні Університетського коледжу, 23 листопада 2006 року у віці 43 роки. Його смерть призвела до охолодження відносин між Москвою і Лондоном. В тілі розвідника знайшли полоній-210.

За результатами слідства, Литвиненку стало погано після вечері з ексспівробітником Головного управління охорони РФ Андрієм Луговим. Детективи зі Скотланд-Ярду провели обшуки на предмет наявності радіації в тих місцях, які відвідував Литвиненко. Сліди радіації знайшли в суші-барі на Піккаділлі, де Литвиненко зустрічався зі Скарамеллою, у готелі Міленіум Мейфейр на Гросвенор Сквер, де він розмовляв з колишнім співробітником ФСБ Андрієм Луговим, і в будинку самого Литвиненка на Масуелл Гілл.

В 90-х роках колишній офіцер розвідки яро критикував політику російської влади та особисто Путіна. Олександр Литвиненко написав книги “ФСБ підриває Росію” і “Луб’янське злочинне угруповання”, — там він звинуватив російські спецслужби в організації низки терактів у Росії, включаючи вибухи житлових будинків. У 2000 році емігрував до Великої Британії, після того, як в Росії на нього було заведено кілька кримінальних справ.

Джерело: “Інформатор”