Європейська столиця має відходити від практики сутичок через забудови, – експерт

Якщо влада міста є дійсно народною , з європейським менеджментом та професійним підходом до вирішення будь-якого питання, то суспільно-значущі проблемні ситуації  мають вирішуються мирним шляхом на користь громади. Київська ж практика обговорення та вирішення питань щодо забудов, проти яких виступають мешканці міста, до цього часу існує в рамках «бойових дій».

Так, на думку експерта з місцевого самоврядування, голови ГО «Муніципальна ліга Києва» Олександра Федоренка, сутички, стрілянина, застосування димових шашок та сльозогінного газу вчора й сьогодні між обуреними  будівництвом 25-поверхівки   по вулиці Святошинській, 2, у Києві, представниками забудовника та правоохоронцями, є ганебним явищем для цивілізованої Європи.

« Складається враження, що Черновецький продовжує «рулити» містом. Тобто продовжується той самий дерибан землі й забудова міста, в якому  кияни є поза процесом. Столичний голова, який на кожному кроці говорить,  що «Київ  – це безпечна європейська столиця для бізнесу, а також унікальне місто з багатою історією і культурою», повинен не допускати подібних інцидентів. Повноваження міського голови дають йому змогу контролювати всі дії в сфері будівництва, в даному випадку, особливо. Адже  йдеться про «Київміськбуд», – вважає Олександр Федоренко.

На переконання експерта, Київ має рівнятися на досвід європейських столиць, де подібних конфліктів просто не виникає. Якщо Київ – європейська столиця, то місто  має відходити від практики сутичок через забудови.

«Поняття «проблемне будівництво» взагалі має зникнути з вжитку, як і «тітушки», «друзі мера». Влада має зрозуміти, що кожне «будівництво на крові» це не тільки удар по рейтингу довіри до власних персон, але й негативна увага  до Києва на національному та європейському рівні.  Відповідно, ризики для інвесторів та втрати для туристичної галузі, – говорить експерт. Правота сторін у будівельних конфліктах  має встановлюватися по-перше, на етапі громадського обговорення, по-друге – мирним шляхом».

Нагадаємо,  увечері 8 вересня у провулку Святошинському, 2, де “Київміськбуд” намагається звести будинок, були сутички і стрілянина. Вранці, 9 вересня, під будівлею “Київміськбуду” відбулася акція протесту, у результаті якої сталися сутички з застосуванням димових шашок та сльозогінного газу.

Trackbacks and pingbacks

Leave a Reply