Європарламент схвалив документ із закликом не визнавати результати виборів до Держдуми РФ

Країни Євросоюзу мають бути готовими не визнавати результатыв майбутніх виборів до Держдуми Росії через порушення міжнародного права.

Про це йдеться у доповіді про необхідність перегляду відносин Євросоюзу з Росією, підготовленій та озвученій депутатом від Литви Андрюсом Кубілюсом 16 вересня, , яку схвалила пленарна сесія, що транслювалася на сайті Європарламенту.

Ухвалення документа підтримали 494 депутати Європарламенту, проти проголосували 103, ще 72 депутати утрималися.

Документ рекомендує керівництву Євросоюзу та держав-членів переглянути політику ЄС щодо Росії на основі нової стратегії, яку належить розробити.

Зокрема, у доповіді йдеться, що Євросоюз має протидіяти загрозі своїй безпеці й боротися з втручанням Росії у справи ЄС. При цьому рекомендується вести вибірковий діалог з Кремлем і підтримувати демократичне суспільство РФ.

Також документ рекомендує країнам-учасникам Євросоюзу «бути готовими не визнавати підсумки майбутніх виборів до Держдуми РФ» через «порушення демократичних процедур і міжнародного права».

Під порушенням міжнародного права мається на увазі проведення Росією виборів в окупованому Криму.

Нагадаємо, раніше Євросоюз заявив, що закон про володіння земельними ділянками в певних «прикордонних районах» Криму виключно громадянами Росії, а також спроби обмеження судноплавства через Керченську протоку, є порушенням міжнародного права.

Джерело: lenta.ua