Європа призупинила процес сертифікації «Північного потоку-2»

Причина тимчасової зупинки сертифікації “Північного потоку-2” – юридична. 

Про це повідомило Федеральне агентство мереж Німеччини.

Як ідеться в повідомленні, Федеральне мережеве агентство Німеччини може сертифікувати газогін тільки через юридичну особу, зареєстровану у ФРН, тоді як оператор російського газогону Nord Stream 2 AG – це юридична особа з реєстрацією у Швейцарії.

Щоб сертифікація “Північного потоку-2” у Німеччині відбулась, Nord Stream 2 AG має створити у ФРН своє дочірнє підприємство.

“Ця дочірня компанія має стати власником та оператором німецької частини газопроводу. Тоді дочірнє підприємство має виконати вимоги незалежного оператора передачі, як це викладено в законі Німеччини про енергетичну промисловість”, – пояснили в агентстві.

Коли така компанія з належними повноваженнями буде створена, тоді сертифікація “Північного потоку-2” у Німеччині і буде продовжена.

“Процес сертифікації залишатиметься призупиненим, доки не буде завершено передачу основних активів і людських ресурсів дочірньому підприємству, а Федеральне мережеве агентство не зможе перевірити повноту повторно поданих документів дочірньої компанії як нового заявника… Коли ці вимоги будуть виконані, агентство зможе відновити свою експертизу в решту чотиримісячного періоду, встановленого законом, підготувати проєкт рішення та надати його Європейській комісії для висновку, як передбачено в законодавстві ЄС про внутрішній ринок”, – йдеться у заяві Федерального агентства мереж Німеччини.

Джерело: “7 днів”