Єврокомісія може в липні перерахувати Україні перші платежі від заморожених активів РФ

Єврокомісія докладатиме зусиль, аби перші платежі від заморожених активів РФ, зокрема для постачання в Україну сучасної зброї та боєприпасів, були здійснені вже у липні.

Як повідомляє Укрінформ, про це йдеться у повідомленні, оприлюдненому на сайті Єврокомісії.

«Я вітаю формальне рішення, ухвалене Радою ЄС, яке дозволяє використовувати на користь України надзвичайні прибутки від заблокованих активів російського Центробанку, на виконання санкцій за агресивну війну Росії проти України. ЄС обрав шлях вперед, який є обґрунтованим та гнучким з правової точки зору, що дозволить уточнювати допомогу відповідно до найнагальніших потреб України», – зазначив виконавчий віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс.

За його словами, швидкість у цьому питанні залишається дуже важливою, тож Європейська комісія докладатиме всіх зусиль, щоб перші платежі могли бути здійснені вже у липні.

Як зазначається у повідомленні, Український фонд в розмірі 50 мільярдів євро, створений у багаторічному бюджеті ЄС на 2024-2027 роки, надає можливість здійснювати заходи з відбудови України, створювати умови для її просування до членства в ЄС. Водночас найнагальніші потреби, перед якими постає Україна, пов’язані із забезпеченням зброєю і боєприпасами ЗСУ в боротьбі проти російської агресії. Саме тому у 2024 році 90% надходжень від заморожених в ЄС активів Росії, які становлять близько 3 мільярдів євро, будуть спрямовані в Європейський фонд миру. Він є головним позабюджетним інструментом ЄС з військової підтримки України. Решта 10% будуть спрямовані на бюджетні програми ЄС в Українського фонду.

Рішення про порядок використання в інтересах України надходжень від заморожених російських активів, остаточно ухвалене 21 травня Радою міністрів ЄС із загальних справ, набуде чинності після оприлюднення в Офіційному журналі ЄС.